پنج شنبه ٢٦ مرداد ١٣٩٦

                                                      بسم الله الرحمن الرحیم

     

بازدید کننده ارجمند! طراحی جدید پایگاه اطلاع رسانی رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در ارمنستان در حال انجام می باشد. شما می توانید نظرات خود را از طریق منو «درباره ما» و زیر منوی «ارسال پیام» برای ما ارسال نمایید.
عناوین
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
[عضویت]
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 562
 بازدید امروز : 642
 کل بازدید : 2267321
 بازدیدکنندگان آنلاين : 6
 زمان بازدید : 0.8125
ساعت
وضعیت آموزش زبان فارسی

زبان فارسی همواره چون گوهری ارزنده از اعصار و قرون گذشته، زبان شعر و ادب بوده و از دیرباز پیوند دهنده قلب‌ها و  زبان همدلی‌ها است.

طبیعی است که قرابت سرزمینی و همسایگی در اشتراکات فرهنگی موثر است و تاریخ مشترک ایران و ارمنستان و همزیستی چند هزار ساله دو ملت، شواهد بسیاری از این اشتراکات را در خود دارد.  با توجه به روابط دوستی ایران و ارمنستان و عدم محدودیت در توسعه این  روابط از نظر دولت های دو کشور، علاقمندی دو ملت به یکدیگر و اشتراکات فرهنگی و تاریخی، زمینه های لازم برای ترویج زبان فارسی در ارمنستان و متقابلاً زبان ارمنی در ایران فراهم شده است.

ذخایر خطی و مکتوب در گنجینه های موزه ماتناداران و کتابخانه ملی و آثار متعدد به زبان فارسی در بناهای قدیمی ارمنستان  و همچنین دایر بودن کلاس های آموزش زبان فارسی در برخی از دانشگاه ها و مدارس  ارمنستان در مقاطع سنی مختلف نشان از مقبولیت و جایگاه این زبان در بین مردم ارمنستان دارد.

رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در ارمنستان و همچنین بنیاد سعدی مجدانه گسترش، تقویت و ساماندهی آموزش زبان فارسی را در این کشور در دستور کار خود قرار داده و آماده خدمت رسانی به علاقمندان یادگیری زبان فارسی هستند.

در این درگاه اطلاعات مربوط به آموزش زبان فارسی در ارمنستان قابل دسترسی است.

-   مدرسه شماره 6 ایروان

-   مدرسه شماره  43 ایروان

-   مدرسه شماره 78 ایروان

-   مدرسه شماره 100 ایروان

-   مدرسه شماره 135 ایروان

-   مدرسه شماره 136 ایروان

-   مدرسه شماره 200 ایروان

-   مدرسه کارپی

-   مدرسه شماره 6 گیومری

-   مدرسه دوین

-   مدرسه شماره 2 گارنی

-   مرکز آموزش زبان فارسی در مسجد کبود ایروان

-   بنیاد سعدی

-  موسسه آموزش مجازی صبا 

-  انجمن حافظ